+1
2
-1
ЖЕКи влаштують полювання на боржників

Незабаром столичні комунальники без запрошення навідуватимуться в "гості" до злісних неплатників за тепло, гарячу та холодну воду.
Наразі Головний інформаційно-обчислювальний центр Києва розробляє інструкцію щодо роботи з платниками за комунальні послуги. Одночасно з цим формують і реєстр боржників, пише комунальна газета "Хрещатик".

Згодом жеківці зможуть вдаватися до різноманітних способів стягнення боргу. Адже вивішування на дверях під'їздів ганебних списків злісних неплатників, на останніх, аж ніяк не діє.

За словами директора Головного інформаційно-обчислювального центру Станіслава Каплуненка, одним із напрямків у роботі із платниками комуналки визначено обов'язкове інформування киян житловими організаціями про їхню заборгованість.

"В інструкції вже закладено механізм, згідно з яким потрібно прийти і з'ясувати, чому людина не оплачує комуналку, повідомити її про борг, провести роз'яснювальну роботу",- зазначив Каплуненко.

Така процедура змінить повідомлення у поштових скриньках та списки боржників на дверях під'їздів. Комісії у складі працівників житлових організацій відвідуватимуть домівки неплатників, повідомлятимуть господарів про борг.

Якщо боржник відмовиться підписати акт попередження, його зможуть завірити члени комісії, які підтвердять факт інформування боржника. Щодо особливо злісних неплатників, які не відчиняють двері або рідко бувають удома, то їх під будинком чатуватиме двірник - працівник ЖЕКа.

Інструкція повинна бути передана на розгляд та затвердження. Вона покликана полегшити житловим організаціям роботу із платниками комунальних послуг.

За підрахунками Головного інформаційно-обчислювального центру, нині в столиці майже 4900 злісних неплатників за комунальні послуги. А сума їхнього боргу перевищує 70 млн. грн. Тобто становить п'яту частину загальноміської заборгованості.

Серед них лише 10 осіб одержують державні субсидії й приблизно 500 користуються пільгами. Решті неплатників фінансовий стан аж ніяк не заважає оплачувати комуналку. Але попри це, кожен із них винен місту щонайменше 10000 гривень.

За словами Каплуненка, наразі реєстр злісних неплатників перебуває у стані проекту, його оцінюють і перевіряють. Як тільки інструкцію з роботи з платниками комунальних послуг затвердять, саме тоді й розпочнуть діяти щодо чорного списку.

Щодо іншої категорії киян, які добросовісно та вчасно сплачують комунальні послуги, то, за словами Каплуненка, інформацію про них передаватимуть до органів районної влади. А вони уже розглянуть питання заохочення свідомих платників у межах можливостей району чи міста.
 

  22.10.2008

Метки:

вернуться назад

Вы не зарегистрированы и не можете оставить комментарии.

Пока нет комментариев. Будь первым! 
Наши проекты: Мужской Журнал MEN'S CULT, Женский журнал ROXY, ParadiZZa - все для Вашего дома

© 2008 - 2011 сделано в студии mc design.
0,02380