+1
-3
-1
У Києві назрівають проблеми з хлібом

На сьогодні склалася драматична ситуація з хлібом у Києві - підприємства "Київхліб" та "Київ млин" - на межі зупинки.
Про це заявив під час прес-конференції гендиректор ВАТ "Хліб Києва" Ігор Мазуріка, повідомляє УНІАН.

За його словами, в умовах зростання інфляції, подорожчання складників виробництва хліба, його ціна залишається незмінною.

"За останні півроку збитки підприємств "Київ хліб" та "Київ млин" перевищили 100 мільйонів гривень через те, що всі складники собівартості зросли в півтора - три рази", - зазначив Мазуріка.

Так, за його словами, ціни на головний складник - борошно - зростають постійно, вартість пшениці зросла на 90%, вартість жита - на 140%, ціна на олію - на 200%, на дріжджі - на 44%. Транспортні витрати на доставку хліба також зросли на 61%, збільшилася й ціна на газ.

"Наші підприємства не можуть вкладати кошти в модернізацію виробництва для того, щоб поліпшувати якість продукції та розширювати її асортимент. Банки відмовляються давати нам кредити, розуміючи політику уряду щодо хліба, дотації з місцевого бюджету теж вичерпуються. І тільки ціни на хліб залишаються незмінними. Існувати далі на таких умовах підприємства більше не можуть", - сказав Мазуріка.

На переконання гендиректора ВАТ "Хліб Києва", існує реальна загроза того, що почнуться "перебої із хлібом у столиці".

"З кожної гривні "Українського" хліба наші підприємства отримують 37 копійок збитків", - відзначив він.

За словами Мазуріки, хлібовиробники втрачають своїх працівників через низьку заробітну плату.

"На сьогодні середня заробітна плата на заводах "Київ хліб" та "Київ млин" становить 2500 гривень при тому, що люди працюють цілодобово у дві-три зміни. Середня ж заробітна плата по Києву сягає більш як 3000 гривень", - наголосив він.

Уся галузь хлібовиробництва, на переконання Мазуріки, стоїть перед фактом необхідності тотального збільшення ціни на хліб через подорожчання його складників та енергоносіїв.

"Ми хочемо, щоб була ефективна система регулювання ціни на ринку хліба, щоб підприємства мали змогу розвиватися, підтримувати свій трудовий потенціал, розробляти нову продукцію. Ми вимагаємо розробити реальний механізм ціноутворення, з урахуванням інтересів хлібовиробників ", - сказав Мазуріка.

Гендиректор підкреслив, що "механізми ціноутворення мають бути такими, щоб підприємства могли нормально існувати й розвиватися, розробляти новий асортимент і давати якість, якої потребує споживач".

"Ми вже протягом року подаємо свої звернення до Кабміну, але й досі не отримали ніякого результату. Водночас структура собівартості хліба постійно змінюється через скачки цін на бензин, зерно тощо", - зауважив він.

Також, за словами Мазуріки, є проблема вивезення хлібу зі столиці в регіони, коли регіональні перекупники отримують прибуток з різниці цін.

"У нормальних ринкових умовах немає нічого поганого в тому, щоб вивозити хліб зі столиці й продавати на місцях. Але для нас сьогодні абсолютно невигідно, щоб цей хліб вивозився зі столиці, щоб регіональні підприємці, які вивозять понад 100 тон хліба на добу, отримували прибуток, а ми - збитки", - наголосив гендиректор "Хліба Києва".
 

  27.06.2008

Метки:

вернуться назад

Вы не зарегистрированы и не можете оставить комментарии.

Пока нет комментариев. Будь первым! 
Наши проекты: Мужской Журнал MEN'S CULT, Женский журнал ROXY, ParadiZZa - все для Вашего дома

© 2008 - 2011 сделано в студии mc design.
0,02033